כלים ופקודות אוטוקד לניקוי ותיקון קבצים

פורסם ב- 21/12/2018

פעמים רבות נתקלים במצב שבו השרטוט מתחיל להאט / להתקע / לקרוס. הסיבה העקרית הגורמת לתקלות אלו היא עבודה לא נכונה, שגורמת לעבודה לא רציפה, איטית ומתסכלת. זה לא משנה עד כמה חדש וחזק המחשב עליו עובדים, אם העבודה באוטוקד נעשית בלי להבין את אופן הפעולה של התוכנה, הבעיות בשלב מסויים יתחילו לצוף ולהתרבות.

ברוב המקרים, הניסיון מלמד שיש לדאוג ל"נקיון" ותיקון הבעיות בקובץ עליו עובדים, הפקודות המפורטות כאן יסייעו בטיפול הקבצים הבעייתיים ויקלו מאוד על תהליך העבודה.

Audit – פקודה זאת מבצעת הערכה לשלמות ואמינות השרטוט ומתקנת חלק מהבעיות המתגלות באמצעותה. במידה וערך פקודת המערכת auditctl מכוון ל – 1, האוטוקד ייצור קובץ עם סיומת ADT.* אשר ייפרט את הפעולות שה- AUDIT בצע. מומלץ לאפשר את יצירת קובץ ADT בכדי להבין ולתעד היכן בוצעו השינויים שפקודה זאת בצעה.

Overkill – פקודה זאת מוחקת כפילויות או חפיפות של קווים, קשתות, Polylines וכיו"ב. בסיום הפעולה מתקבל דווח על כמות הכפילויות/חפיפות שאותרו והוסרו. כמו כן קיימת פקודה בשם overkill- המאפשרת לשלוט באלמנטים הספציפיים שעליהם תפעל הפקודה.

עם הפעלת הפקודה יש לבחור את כל השרטוט ובחלון שיפתח להקיש על OK בכדי לאפשר בדיקה של כל הפרמטרים בשרטוט.

Recover – הפקודה מתקנת ופותחת קבצים פגומים ולא תקינים. בפעולתה הפקודה מחלצת את מקסימום המידע התקין האפשרי על-מנת שהקובץ יפתח.

Recoverall – הפקודה מתקנת ופותחת קבצים פגומים ולא תקינים כולל קבצי XREF. הקובץ וכל שאר קבצי ה- XREF המצורפים אליו יפתחו, יתוקנו, ישמרו שוב ויסגרו

Purge – הפקודה מסירה אובייקטים שאינם בשימוש כמו בלוקים ושכבות ועוד.