קבלת החלטות נכונות וחסכוניות ברכש מערכות מחשוב

פורסם ב- 12/03/2016

עד היום כיצד קבלת החלטות בנושאי רכש מחשבים?

האם השתמשת בכלים ונתונים מדויקים שהצביעו על חולשות והראו במפורש היכן נמצאים הכשלים והיכן קיים בזבוז זמן הנובע מחוסר התאמה בין התוכנה למחשב?

כיצד החלטת איזה מחשב להחליף ואיזה מחשב לשדרג? האם על-פי העובד "שצעק" הכי חזק כי המחשב נתקע לו? ואולי המחשב שלו היה טוב דיו וכל שנדרש היה לבצע "ניקוי" מקצועי של סביבת העבודה?

מערכי מחשוב מטרתם לשרת ולהיות כלי עבודה המותאם לבעלי התפקידים המשתמשים בהם, לרואה חשבון יש צרכים שונים מאדריכל. הם ייחודיים מבחינת חומרת המחשב ותצורת מערכת ההפעלה וסביבות המחשוב שונות בתכלית בין מקצוע אחד למשנהו.

במרכז לתשתיות מחשוב פותחו יכולות ונעשה שימוש בכלים שונים' המאפשרים מדידה והפקת המלצות בצורה מדויקת ולא על סמך הרגשות או לחצים, באשר להתאמת מערך המחשוב לסביבת המחשוב המשרדית.

במרכז לתשתיות מחשוב משתמשים תחילה בכלי מדידה הנשענים על התוכנות המקצועיות הקיימות במשרד/עסק ומפיקים מידע המפרט, האם יכולות התוכנה גבוהות וחסכוניות או נמוכות וגוזלות זמן.

כדוגמא : יכולות תוכנת שירטוט נמוכות גורמות לבזבוז זמן שקשה לכמת אותו. במצטבר מדובר בחודש עד שלושה חודשים בשנה, לערך, של המתנה למחשב שיסיים את פעילותו.

בהמשך מתבצע תהליך של מדידה בעזרת כלים המספקים מידע מדויק וטיפול בסביבת מערכת ההפעלה על מנת להביא את שולחן העבודה, על בסיס מצב קיים (ללא בצוע שדרוגי חומרה), לעבודה אופטימאלית המותאמת לסביבת המחשוב, כך שכאשר מופעלת התוכנות המקצועיות המחשב מזהה זאת ומפנה באופן אוטומטי את המשאבים שלו לטובת התוכנה ובכך מתבצע תהליך של ייעול ועבודה שוטפת עם מינימום זמן המתנה.

אין כאן קסם!

על-מנת להביא מחשב לפעילות מיטבית, במצבו הנוכחי וללא עלויות חומרה נוספות, אנו במרכז לתשתיות מחשוב מבצעים מהלך של סקירה ויישור קו, לכל תחנת קצה בנפרד, שבסופם נראה שיפור של 10%-40% בביצועי התוכנה.

לאחר שלב ראשון זה מועבר דו"ח, המספק תמונה מדויקת באשר למצב המחשוב במשרד, כמו גם הערכות ועלויות באשר לשדרוג או החלפה של מחשבים, שיפור תשתיות והמלצות פרטניות לכל עמדת מחשב בנפרד.

הדו"ח הינו כלי עוצמתי למנהל בקבלת החלטות כלכליות בנושאי המחשוב והיכן השקעה כספית באמת תניב גם הכנסה ותפוקת עבודה יעילה.

פנה למרכז לתשתיות מחשוב, זאת הדרך הנכונה ביותר להפוך את מערך המחשוב במשרד לרווחי.

04-8333780 – ליאור.

lior-b@lbcadcare.com